Paylaşımlarımız - Neta Denetim

İçeriğe git

KOBİ'ler İçin Yeni Dönem: Online İç Denetim

Neta Denetim
Published by Neta Denetim içinde Online İç Denetim · 22 Aralık 2020
Tags: COSOCobITSOXOnlineİçDenetim
KOBİ’ler Uluslararası Standartlarda İç Denetim ve İç Kontrollere Erişebiliyor mu ?

Neta Denetim olarak iç denetim, iç kontrol ve kurumsal risk yönetimi konularında 20 yılı aşan tecrübemiz sonucunda gördüğümüz bir gerçek vardı. Belli bir ölçeğin altındaki KOBİ’ler sağlam bir iç kontrol sistemine sahip değillerdi. Özellikle COSO ve CobIT gibi uluslararası iç denetim standartlarına erişemiyorlardı.

Kanımızca bunun birçok sebebi olmakla birlikte önemli bir tanesi KOBİ’lerin bu konuya ayırmaları gereken bütçeye sahip olmamalarıdır.
Çünkü iç denetim yaptırmak istediğinizde karşınızdaki muhtemel çözümler; bağımsız bir denetim firmasından danışmanlık almak veya tecrübeli iç denetçiler istihdam etmektir.
Her iki çözümün de yüksek bütçe gerektirdiği aşikardır.
Günün sonunda birçok işletme “sistemsel kontroller” yerine “kişiye bağımlı” kontroller ile operasyonlarını yürütmeye çalışmakta.

Gördüğümüz bu gerçek bizi Online İç Denetim'i geliştirmeye teşvik etti.  

Yeni Bir Dönem: Online İç Denetim.com
Artık işletmelerin bu eksikliklerinin üstesinden gelecek, operasyonlarını kişiye bağımlı kontroller yerine genel kabul görmüş sistemlere taşıyacak bir ürünümüz var: https://onlineicdenetim.com

Online İç Denetim ile işletmeler iç denetim çalışmalarını online, hızlı bir şekilde ve kendi kendilerine yapabilecek, böylece kritik süreçlerine ait iç kontrollerin yeterliliğini çok daha az bütçe ayırarak değerlendirebilecekler.
COSO, CobIT ve SOX standartlarında hazırlanmış hazır iç denetim setleri, denetim raporları ve gelişim grafikleri ile işletmeler uluslararası standartlarda iç kontrollere -online erişim imkanı bulacaklar.

İşletmenizde iç kontrol veya iç denetim organizasyonu olup olmamasından bağımsız olarak hemen üye olup, Online İç Denetim ürününü kullanabilirsiniz.

Denetim sonucunda Finansal, Operasyonel, Uyum, Suistimal ve Genel iç kontrol seviye skorunuzu, grafiklerinizi anında alabilirsiniz. Gelişim grafiklerinizi zaman içinde takip edip, işletmeniz kontrol eksikliklerine öncelik verebilirsiniz.

Üstelik Online İç Denetim ürününü hazırlarken internet güvenliği, veri gizliliği ve etik standartlara maksimum uyum gösterdik. Online İç Denetim ürününü kullanacak sizlere hiçbir kişisel bilgi veya şirket bilgisi sorulmuyor. Tüm sorular anonim olarak hazırlandı, cevaplar EVET – HAYIR olarak veriliyor.

Tek yapmanız gereken https://onlineicdenetim.com adresini ziyaret etmek, üyeliğinizi başlatmak ücretsiz olarak deneyerek size ne katabileceğimizi görmenizdir.

Kontrolle kalın, güvenle kalın…İçeriğe dön